Üniversitemiz

Üniversitemiz, bilimsel veriler ışığında çağımızın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunacak, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla ülkemizin 97 inci ve başkentimiz Ankara' nın beşinci devlet üniversitesi olarak  7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 konservatuarla 03 ekim 2011 tarihinde eğitime başladı.


View Project Details

 

Kulübümüz

Üniversitemizin spor kulübü çalışmaları 21 Eylül 2012 tarihinde sonuçlanarak "Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü" adıyla resmileşti. Ünye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yapmış Ünye'ye tam donanımlı salonlar ve spor alanları, onlarca antrenör, binlerce lisanslı sporcu, ve büyük bir spor kültürünü miras bırakmış Ünye basketbolunun ismini tüm Türkiye'ye duyurmuş yıllarını spora özellikle de basketbola vermiş Kasım Avcı'nın üniversitemiz bünyesine katılmasıyla hızlanan spor kulübü çalışmaları Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü adıyla 21 Eylül 2012 tarihinde resmiyet kazandı. Tüm branşlarda zirveye oynayacak nitelikte takımlar oluşturmayı ve sporcular yetiştirmeyi hedef olarak gören kulübümüzün attığı ilk adım Üniversite öğrencilerinden oluşan takımlarını ve bu takımlara ileride yetişmiş sporcu desteği verecek altyapı takımlarını oluşturmak ve bu takımların liglere katılımını sağlamak oldu. Takımlar çalışmalarını Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi'ndeki kapalı spor salonunda yapmaktadır. Basketbol ve voleybol branşlarında yoğunluk kazanan çalışmalar, ilerleyen süreçte diğer branşlar ile desteklenecektir.


View Project Details

 

 Salonumuz

Üniversitemiz Etlik Yerleşkesi'nde bulunan bulunan kapalı spor salonumuz temiz ve ferah ortamıyla sporcularımıza sağlıklı bir antrenman imkanı sunuyor.

 

 


View Project Details

 

Teknik Ekip

Kulübümüz bünyesinde çalışmalara eşlik eden isimler.

 

 


View Project Details
Üniversitemiz
Kulübümüz
Salonumuz
Teknik Ekip

Üniversitemiz

 

Üniversitemiz

Üniversitemiz, bilimsel veriler ışığında çağımızın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunacak, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla ülkemizin 97 inci ve başkentimiz Ankara' nın beşinci devlet üniversitesi olarak  7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 konservatuarla 03 ekim 2011 tarihinde eğitime başladı.

Ülkemiz ve dünya insanlığına hizmet edecek, bilimin ve insanlığın geleceğine yön verecek, güncel konulara duyarlı, ülkeye ve topluma yön gösteren bir üniversite olma hedefini merkeze koyan üniversitemiz; geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2012-2013 eğitim öğretim yılında da, tıp, hukuk, siyasal bilgiler, insan ve toplum bilimleri,  işletme ve mühendislik ve doğa bilimleri fakülteleri ile sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik bölümlerine öğrenci alımına devam etmektedir.

    Yıldırım Beyazıt Üniversitesi' nin kuruluşu itibariyle açılan bölümlerimiz, ülkemizin üst düzeyde ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmeye yönelik bölümlerdir. Yüksek öğretim gören bireylerin en az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmesinin bir gereklilik olduğundan hareketle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak öğrencilerin gelecekte yaşayacakları dil sorununu şimdiden çözüme kavuşturacak bir müfredat hazırladık. Üniversite genelinde bir çok bölümde tamamıyla İngilizce eğitim verilirken; hukuk fakültesinde %30 İngilizce eğitimi ve hizmet sektörüne hitap eden hemşirelik bölümü ile insan ve toplum bilimleri fakültesinde ise Türkçe müfredatın yanı sıra ileri düzey mesleki İngilizce eğitimi 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimize sunulmaktadır.

    Henüz kuruluşunun üzerinden bir yıl geçmesine rağmen ybü hem alanlarında söz sahibi akademisyenler için cazibe merkezi olmada hem de başarılı öğrencilerin ilgisini çekmede büyük başarı sağlamıştır. Ybü, büyük çoğunluğu dünyanın iyi üniversitelerinde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış akademisyenler kısa süre içerisinde üniversiteye kazandırarak akademik insan kaynağı alt yapısını ve Ankara’da İngilizce eğitim olanağı sunarak yüksek nitelikli öğrencilerin ilgilerini çekerek elit üniversiteler içerisinde kendini konumlandırma yolunda önemli adımlar atmaktadır.

    Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, çoğu lisans ve/veya lisansüstü derecelerini ABD, Avrupa ve Türkiye' nin önde gelen üniversitelerinden almış, tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir.

    Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı ile yükseköğretime yepyeni bir soluk getirmek üzere yola çıkan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi mensupları olarak bizler, yapılacak daha çok fazla işimiz olduğunun bilincinde ve ağır sorumluluğumuzun farkında olarak, ülkemize ve dünyamıza en üst düzeyde hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sadece başkent Ankara’nın değil, Türkiye ve dünyanın sayılı üniversitelerinden birisi haline geleceğimize inanıyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

    Ortak bir amaca gönül vermiş tüm Yıldırım Beyazıt Üniversitesi mensupları olarak aydınlık bir geleceğe tüm ülkemizle birlikte yürümenin heyecanı içindeyiz.

Harita

Facebook'ta Takip Edin

Bize Ulaşın

  • Adres: YBÜ Etlik Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu, Halil Sezai Erkut Cad. Sazak Sok. No: 2 Keçiören / Ankara
  • E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Kasım Avcı (Kulüp Başkanı):  0542 730 46 62
  • Ozan Sezer (Basketbol Antrenörü): 0543 322 61 24