Üniversitemiz

 

Üniversitemiz

Üniversitemiz, bilimsel veriler ışığında çağımızın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunacak, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla ülkemizin 97 inci ve başkentimiz Ankara' nın beşinci devlet üniversitesi olarak  7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 konservatuarla 03 ekim 2011 tarihinde eğitime başladı.

Devamını oku...

Kulübümüz

 

Kulübümüz

Üniversitemizin spor kulübü çalışmaları 21 Eylül 2012 tarihinde sonuçlanarak "Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü" adıyla resmileşti.

Ünye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yapmış Ünye'ye tam donanımlı salonlar ve spor alanları, onlarca antrenör, binlerce lisanslı sporcu, ve büyük bir spor kültürünü miras bırakmış Ünye basketbolunun ismini tüm Türkiye'ye duyurmuş yıllarını spora özellikle de basketbola vermiş Kasım Avcı'nın üniversitemiz bünyesine katılmasıyla hızlanan spor kulübü çalışmaları Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü adıyla 21 Eylül 2012 tarihinde resmiyet kazandı. Tüm branşlarda zirveye oynayacak nitelikte takımlar oluşturmayı ve sporcular yetiştirmeyi hedef olarak gören kulübümüzün attığı ilk adım Üniversite öğrencilerinden oluşan takımlarını ve bu takımlara ileride yetişmiş sporcu desteği verecek altyapı takımlarını oluşturmak ve bu takımların liglere katılımını sağlamak oldu.

Takımlar çalışmalarını Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi'ndeki kapalı spor salonunda yapmaktadır. Basketbol ve voleybol branşlarında yoğunluk kazanan çalışmalar, ilerleyen süreçte diğer branşlar ile desteklenecektir.

Teknik Ekip

 

Teknik Ekip

Kulübümüz bünyesinde çalışmalara eşlik eden isimler.

 

 

Devamını oku...

Salonumuz

 

 Salonumuz

Üniversitemiz Etlik Yerleşkesi'nde bulunan bulunan kapalı spor salonumuz temiz ve ferah ortamıyla sporcularımıza sağlıklı bir antrenman imkanı sunuyor.

 

 

Devamını oku...